Dlaczego nie lubimy reklam?

Przedsiębiorcy notorycznie rozważają, jakie metody marketingowe obrać, by pomnożyć grono klientów, aby podnieść akcje firmy. Reklama dzisiejszych czasów nie sprowadza się wyłącznie środkach masowego przekazu typu: gazeta lokalna, czy telewizja. Działania reklamowe są obecnie niezwykle zawiłym procesem i wykorzystuje wiele metod. Iście popularna stała się reklama internetowa, a przede wszystkim jej część tzw. social media marketing. Musimy wspomnieć, iż nie jest to natarczywa odmiana reklamy, którą klienci omijają.
Social media to działanie na portalach społecznościowych w Internecie. Najbardziej znane i co za tym idzie będącymi w zainteresowaniu speców od reklamy portalami społecznościowymi w naszym kraju są: epuls, Kwejk, Google+, Flaker. Jest to metoda, która zaczyna się rozwijać. W naszym kraju mało, bo 5 % firm wykorzystuje social media. Niezaprzeczalny jednak jest naturalnie fakt, że jest to metoda bardzo przyszłościowa, ponieważ Internet staje się potęgą, a ilość jego użytkowników błyskawicznie rośnie. Bardzo ważne jest pokazanie prowadzonej działalności na Facebooku, stworzenie tam fanpage’a i systematyczne pozyskiwanie fanów. Kolejnym sposobem na reklamę jest tzw. custom publishing. Kryją się za tym narzędzia promocji, które w znakomity sposób budują wizerunek marki. Klienci bardziej łaskawie odnoszą się do tego typu promocji, gdyż nie narzuca się ona klientowi, pozwala na samodzielny wybór np. w kwestii polubienia fanpage firmy. To w gestii klientów jest decyzja, czy są zainteresowani informacjami dotyczącymi firmy. W takiej sytuacji ten model promocji jest niezwykle efektywny.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.